معرفي واحد فيزيوتراپي

بخش فیزیوتراپی بیمارستان فوق تخصصی پارسیان از مهر ماه ١٣٨۵ با شروع به کار بیمارستان فعالیت خود را آغاز نموده است. این بخش با مساحت ۱۵۰ مترمربع، در طبقه ۱- بیمارستان (همکف خیابان) واقع شده است. از آنجایی که بخش فیزیوتراپی در نزدیکی درب ورودی همکف خیابان واقع شده است دسترسی مراجعین و افراد معلول به آن بسیار راحت می باشد.                           
 
بخش فیزیوتراپی مانند سایر بخش های بیمارستان در جهت ارتقاء سطح سلامت مراجعه کنندگان و ارائه خدمات تخصصی با بالاترین کیفیت گام بر می دارد.                                                                                               


فضای درمانی بخش شامل :

قسمت الکتروتراپی با مساحت تقریبی ۵۰ مترمربع دارای شش کابین الکتروتراپی می باشد.
کابینهای الکتروتراپی : دارای تخت معاینه چوبی، پله پای تخت، تابوره، ترالی دستگاه، دستگاه های الکتروتراپی و وسایل مربوطه (استرپ،..)، زنگ اخبار فیزیوتراپیست، جا لباسی،... می باشد.
کابین کشش ستون فقرات : دارای تخت کشش ستون فقرات، پله پای تخت، صندلی چوبی بیمار، جا لباسی،... می باشد.
قسمت مکانوتراپی در دو اتاق مجزا به مساحت ١۵ مترمربع و ٢۴ مترمربع قرار دارد.
اتاق مکانوتراپی (١) : دارای فریم و تخت اگزرسایزتراپی و متعلقات مربوطه، پله پای تخت، چرخاننده شانه (شولدر ویل)، انگشتی دیواری (فینگرلدر) قوس دار، دوچرخه ثابت (پشتی دار)، صندلی چوبی بیمار، ترالی دستگاه، دستگاه الکتروتراپی و وسایل مربوطه (استرپ،..)، سری کامل دنبل، آینه مدرج، مت اگزرسایزتراپی، کمد وسایل مکانوتراپی (شامل انواع ویت کاف، انواع فنرها، انواع کیسه شن، انواع اسلینگ، دست ورز،...)، تقویت مچ و ساعد،...، جا لباسی،... می باشد.
اتاق مکانوتراپی (٢) : دارای پارالل بار، تردمیل، دوچرخه ثابت، میز تقویت عضله چهارسر (صندلی کوادریسپس)، انواع تختهای تعادل (گرد و مستطیل)، توپ ایروبیک، زنگ اخبار فیزیوتراپیست، جا لباسی،... می باشد.
اتاق هات پک : دارای دستگاه هیدروکولیتور (هات پک یونیت) و وسایل مربوطه، حمام پارافین، کمد مخصوص حوله ها، ملحفه ها، روبالشی های پارچه ای و ملحفه های یکبارمصرف، روشوئی، محلول ضدعفونی کننده دست و ... می باشد.
فضاهای دیگر بخش شامل :
پذیرش : در ابتدای بخش واقع شده است. استیشن پذیرش مشرف به درب ورودی بخش و فضای اصلی بخش بوده و دارای یک دستگاه کامپیوتر، دو دستگاه تلفن، کمد پرونده های بیماران سرپایی، دفاتر ثبت بیماران، اوراق مربوط به تشکیل پرونده بیمار و... می باشد.
اتاق مدیریت/مسئول فنی : در درون بخش فیزیوتراپی، در کنار پذیرش بخش واقع شده است.
سالن انتظار : در درون بخش فیزیوتراپی، در کنار قسمت الکتروتراپی بخش واقع شده است. 
اتاق استراحت پرسنل : در درون بخش فیزیوتراپی واقع شده است و دارای صندلی، تابوره، یخچال، کمد، جالباسی، آینه،... می باشد. رختکن پرسنل در این قسمت واقع شده است و تداخلی در استفاده آقایان و خانم ها وجود ندارد.
فضای بایگانی و تجهیزات مصرفی : دارای کمد پرونده های بایگانی و کمد تجهیزات مصرفی.
انبار بخش : مقابل درب ورودی بخش فیزیوتراپی واقع شده است.
سرویس بهداشتی : مقابل درب ورودی بخش فیزیوتراپی واقع شده است.
 


اهداف بخش فیزیوتراپی :

اهداف بخش فیزیوتراپی با تبعیت از رسالت بیمارستان در جهت ارائه خدمات تخصصی فیزیوتراپی با بالاترین کیفیت و ایمنی مطابق با دانش روز و استانداردهای علمی جهانی کوشا بوده و با تکیه بر اصول زیر در این راه گام بر می دارد :
۱) بکارگیری روشهای درمانی نوین فیزیوتراپی برای ارائه بهترین و ﻣﺆثرترین درمان.
۲) احترام به بیماران، رعایت حقوق آنان و تلاش برای ایجاد ارتباط ﻣﺆثر جهت به دست آوردن نتایج درمانی مطلوبتر.
۳) همکاری صمیمانه با تمام پزشکان، بخشها، واحدها برای توسعه کمی و کیفی خدمات فیزیوتراپی.
۴) ارتقاء دانش و مهارتهای عملکردی با شرکت در دوره های آموزشی و بازآموزی.
۵) رعایت اخلاق حرفه ای در تمام فعالیتهای درمانی و کاری.
۶) برنامه ریزی جهت ارتقاء اعتباربخشی در بخش فیزیوتراپی.